Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna1 » Solar Tackle

Solar Tackle

Solar Tackle

Firma Solar Tackle  założona w 1987 roku przez Martina Locke, jest jedną z najdłużej istniejących, prawdziwych oryginalnych marek wędkarskich. Można by rzec pionierska firma nowoczesnego wędkarstwa karpiowego. Zaczęło się to w latach 80’tych. Martin pracował na stanowisku inżyniera obróbki metalu, a porze lunchu produkował podpórki i buzzbary ze stali nierdzewnej dla swoich znajomych. Bardzo szybko okazało się zapotrzebowanie na jego produkty jest ogromne. W tym czasie Martin łowił na obleganej weekendami wodzie i potrzebował czasu i sposobu by łowić w środku tygodnia, aby uzyskać najlepszą szansę na jego upatrzoną rybę. Był więc na granicy zwolnienia z pracy, w związku ze zbyt dużą liczbą opuszczanych dni.

Zapotrzebowanie rosło i przerwy w pracy nie wystarczały , postanowił więc stworzyć własną markę Solar Tackle. Zaczynając w garażu mamy w Kent, plan był taki by zrealizować wszystkie zamówienia do niedzieli, aby móc wybrać się na kilka dni nad wodę przed powrotem do pracy. „Z małych żołędzi rosną olbrzymie dęby”, jak mówi Martin, i tak było w przypadku Solar Tackle. W ponad 30-letniej historii był odpowiedzialny za projektowanie i produkcję wielu kultowych i wiodących na rynku produktów. Od Rod Podów Globetrotter, Sod i Worldwide, słynnych buzzbarów i podpórek, oryginalnych Monkey Climbers i podbieraka Bow Loc do ówczesnych serii P1 ze stali nierdzewnej, Titanium i Advanced Rig Gear. Nie zatrzymując się na produkcji podpórek i rodpodów , Martin wprowadził Solar w przynęty karpiowe w 1980 roku. Obławiając renomowane w kraju łowiska tych ryb, w tym Savay Lake i Redmire Pool, Martin i niektórzy z najlepszych wędkarzy karpiowych na wyspach kreowali i rozwijali przynęty własnej marki. Jedną z pierwszych była oryginalna mieszanka nasion czerwonego i żółtego Savay, dzięki czemu Solar jako jedna z pierwszych firm, ułatwiły wędkarzom dostępność do tych produktów. Seed Mix Savay, jest tak udany, że do dziś stanowi podstawę w Solarowskich przynętach.

Pozyskiwanie składników i rozwijanie przynęt szybko stało się nieodłączną częścią działalności firmy, a to doprowadziło do najbardziej znanej, już kultowej Solar Club Mix. Pomogła ona Martinowi w złowieniu rekordowego lustrzenia 92lb (41,7kg) w styczniu 2010 roku, a także wprowadziła do podbieraków liczne rekordy Wielkiej Brytani i niezliczoną liczbę Personal Best wielu wędkarzy. Historia Solar jest kontynuowana, a w 30. rocznicę, w 2017 r., ponownie wkroczył on na nowe tereny, oferując szereg luksusowych łóżek, krzeseł, bagaży i biwaku pod banerem Solar SP.
"W Solar jesteśmy wędkarzami, którzy projektują i budują sprzęt do wędkowania" - mówi Martin. "Nie jest tajemnicą, że to była siła Solar od samego początku i pozostaje po dziś dzień. Jesteśmy pasjonatami tego, co robimy i wierzymy, że naszą pasją są produkty, które udostępniamy naszym klientom ".


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Kategoria
Tylko nowości
Tylko promocje

Producenci

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl